Σοκ στο «Μπερναμπέου» για τη Ρεάλ Μαδρίτης: 0-2 στο ημίχρονο η Ντόρτμουντ

Με ιδανικό τρόπο εξελίσσεται για την Ντόρτμουντ ο αγώνας για την 3η αγωνιστική της League Phase του Champions League κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης.

Η ομάδα του Νούρι Σαχίν έχει «παγώσει» το «Σαντιάγκο Μπερναμπέου», καθώς προηγείται με 2-0 χάρη στα γκολ των Μάλεν και Γκίτενς μέσα σε 4 λεπτά.

Αρχικά στο 30′, μετά από κλέψιμο του Μπραντ ο Γκιρασί πέρασε όμορφα στον Ολλανδό που νίκησε τον Κουρτουά για το 0-1.

Και πριν προλάβουν να καταλάβουν τι έγινε, οι πρωταθλητές Ευρώπης δέχθηκαν και δεύτερο γκολ. Στο 34′ ο Μάλεν πάτησε στην περιοχή από δεξιά, έκανε το γύρισμα και ο Γκίτενς με προβολή με το αριστερό έδωσε αέρα δύο γκολ στην Μπορούσια.

Ένα απίστευτο πρώτο ημίχρονο από την Ντόρτμουντ, που σκόραρε δύο γκολ μέσα στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» και βρίσκεται πολύ κοντά σε μια σπουδαία νίκη.