«Αυτοκτονία» με Διαγόρα

«Αυτοκτονία» του Παναθηναϊκού Β’ απέναντι στον Διαγόρα και ισοπαλία 2-2 μεταξύ των Πράσινων και των νησιωτών.

Η ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου βρέθηκε να προηγείται με 2-0, αλλά ο Διαγόρας με αντεπίθεση διαρκείας έφτασε στην ισοφάριση και το τελικό 2-2. Mετά από ένα αρκετά όμορφο πρώτο ημίχρονο με φάσεις εκατέρωθεν, αλλά χωρίς γκολ, ο Παναθηναϊκός Β΄ κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 54ο λεπτό, όταν ο Φρόκου έκανε μια υπέροχη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Σαρδέλης γύρισε στο ύψος του πέναλτι, με τον Μπιλάλ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Μάλιστα, επτά λεπτά αργότερα, το Τριφύλλι έφτασε σε δεύτερο γκολ με το πέναλτι που κέρδισε ο Κυριόπουλος και εκτέλεσε ο Φουρτάδο.

O Διαγόρας ωστόσο κατάφερε όχι μόνο να αντιδράσει, αλλά να γυρίσει την κατάσταση και να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας. Στο 77′ ο Βολάκης ήταν αυτός που έβαλε και πάλι στο ματς τους Ροδίτες μειώνοντας σε 2-1, ενώ στο 89′ ο Δερμιτζάκης συνδέθηκε με τα αντίπαλα δίχτυα για το τελικό 2-2.

Παναθηναϊκός Β’ (Σ. Αντωνίου): Ξενόπουλος, Μαρτίνης, Κάτρης, Φουρτάδο, Κυριόπουλος (71΄ Καλοσκάμης), Κρυπαράκος (85΄ Νταμπίζας), Προδρομίτης, Σαρδέλης (78΄Συμεωνίδης), Λάμψιας, Φρόκου (78΄ Καραμπάς), Μπιλάλ (85΄ Λιούμης)

Διαγόρας Ρόδου (Ρ. Ντόστανιτς): Λαδάς, Δημητρίου, Μασούρας ( 88΄Δερμιτζάκης), Λεσάι, Τσιαντούλας (66΄ Ταχμαντζίδης), Παπατόλιος (66΄ Μουντές), Αρίας ( Νικολής), Δημόπουλος, Μανιάς, Μανωλάκης, Λούκιτς (66΄ Βολάκης).